Cevizce Erdem Fidancılık (CEF)
Aşılı Ceviz Fidanı
Ceviz Fidanı Tohumu Dikimi
Ceviz Fidanı Aşılanması
Ceviz Fidanı Yetiştirilmesi
Tüplü Ceviz Fidanı
Ceviz Fidanı Sevkiyatı
Açık Köklü Ceviz Fidanı
Dikilmeye Hazır Açık Kök Ceviz Fidanları
 
Açık kök ceviz fidanı olarak yetiştirilen ceviz fidanlarımızın sökülmesi, fidanın kış dinlenmesine geçmesi ile yani yapraklarını dökmesine müteakip Kasım ayından itibaren başlamaktadır.

Açık köklü fidanlarımız en az iki yıllık bir çabanın sonucunda üretilmiştir. Açık kök üretilmiş bir ceviz fidanı kök, boy ve gövde olarak güçlü yetişmiş bir fidandır.

Açık köklü olarak Chandler, Fernor, Pedro, Franquette ve Fernette cins ceviz fidanlarının üretimini yapmaktayız.


Açık köklü Chandler ve Fernor Ceviz Fidanları
 
açık-köklü-chandler-ceviz-fidanı çetnır-ceviz-fidanı
 
En az 30 ay gibi uzun bir süre zarfında üretilebilen açık köklü ceviz fidanlarımız sizden gelen talepler doğrultusunda sökülmektedir. Bu sökümler sırasında köklerin hırpalanmadan sökülmesine ayrı bir önem verilmektedir.

Sökümü yapılan açık kök ceviz fidanları, 10'arlı demetler halinde türlerine göre destelenerek satışa hazır hale getirilmektedir.

Bizden alacağınız açık köklü fidanların tarlaya dikimi için açacağınız çukurlar  en az 60-70 cm derinliğinde ve 50cm çapında olmalıdır. 


     
açık-köklü-ceviz-fidanı-sökümü chandler-ceviz-fidanı-açık-köklü
 
Tarladan sökümü yapılan aşılı ceviz fidanlarımız, depolarımızda köklerin tamamı dere kumuyla örtülü bir şekilde tutulmaktadır. 

chandler ceviz fidanı-aşılı-açık-kök-fernor-ceviz-fidanı chandler ceviz fidanı yetiştirilmesi-açık-kök-aşılı-ceviz-fidanı
 
 Her türlü sorularınız ve fidan siparişi için bize ulaşınız. 
Levent ERDEM
0 539 654 89 45   0 505 454 70 68