AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI

Açık köklü ceviz fidanlarının üretimini, en verimli üstün aşılama metodu olan ''Tam Entegre gözaşı metodu'' ile aşılayarak yapmaktayız. Minumum (2) yaşında olan açık köklü fidanlarımız İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün kontrolündedir.

Kök ve gövde gelişimini maksimum düzeyde ekildiği alanda gelişmiş fidanlar profesyonel bahçe kurulumları için idealdir.

Açık kök ceviz fidanlarımızın sökülmesi, fidanın kış dinlenmesine geçmesi ile yani yapraklarını dökmesine müteakip Kasım ayından itibaren başlamaktadır. Söküm ve sevk işlemleri Mart ayının sonuna kadar devam etmektedir.

Açık köklü fidanlarımız en az iki yıllık bir çabanın sonucunda üretilmiştir. Açık kök üretilmiş bir ceviz fidanı kök, boy ve gövde olarak güçlü yetişmiş bir fidandır.

Açık köklü olarak Chandler, Fernor, Franquette ve Fernette ve Ronde cins ceviz fidanlarının üretimini yapmaktayız.

Chandler ceviz çeşitlerini Mavi sertifikalı olarak, Fernor ceviz fidanı çeşitlerini ise sarı sertifikalı olarak üretmekteyiz.

Satışa sunulan fidanlar tüketicinin isteğine göre boylama yapılarak kargo veya nakliye araçları ile sevk edilmektedir.
*60-100cm arasında boyları olanlar
*100-150cm arasında boyları olanlar
*150-200cm arasında boyları olanlar
*200cm üzeri extra fidanlar


En az 30 ay gibi uzun bir süre zarfında üretilebilen açık köklü ceviz fidanlarımız sizden gelen talepler doğrultusunda sökülmektedir. Bu sökümler sırasında köklerin hırpalanmadan sökülmesine ayrı bir önem verilmektedir.

Sökümü yapılan açık kök ceviz fidanları, 10'arlı demetler halinde türlerine göre destelenerek satışa hazır hale getirilmektedir.

Bizden alacağınız açık köklü fidanların tarlaya dikimi için açacağınız çukurlar en az 60-70 cm derinliğinde ve 50cm çapında olmalıdır.

Yüksek hibeli Açık köklü fidanlara talep yoğunluğundan dolayı önceden sipariş verebilirsiniz.

Ceviz fidanı fiyatları ve bilgilendirme için 0 539 6548945 nu.lı telefondan Levent Erdem ile görüşebilirsiniz.

DİĞER MAKALELER