MAVİ SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI

Cevizce Erdem Fidancılık olarak Chandler çeşit ceviz fidanlarının tamamını ''Mavi Sertifikalı'' olarak üretmekteyiz.

Yüksek hibeye tabii olan bu sertifika çeşidi uzun bir denetim ve titiz çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmakta ve devlet tarafından denetlenmekte ve belgelendirilmektedir.

Ortaya çıkan bu ürünün kalitesi ve güvenirliliği yüksek olduğu için dikilmesi ve bahçe oluşturulması devletimiz tarafından yüksek hibe kapsamında desteklenmektedir.

Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Ne Demek ve Fidan Üretim Aşamaları;

Devletimizin ve bizim bu ürün oluşturulurken yaptığımız işlemler:

1. Tohumun dikilmesi: Tohum dikilecek alan öncelikle İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince toprak örneği alınarak toprak analizine tabi tutulur. Hastalıktan ari kaliteli topraklar bu testten geçer ve sonrasın da bizim tarafımızdan bu toprağa tohum dikilir.

2. Anaç (çöğürün) sayımı: Ekimi yapılan tohumun çimlenmesine müteakip aşılama yapılmadan önce yine İlçe Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü yetkili personeli tarafından çıkan anaç çöğürünün sağlıklı olup olmadığı ve kaç adet aşılanabilecek çöğürün olduğu sayımı ve denetimi yapılır. Bu işlem sertifikalandırılır. Bu işleme anaç sertifikalandırılması adı verilmektedir.

3. (3) Nulu Damızlık Kontrolü: Bizim daha önceden kurmuş olduğu 3 nolu damızlık bölgesinde İlçe Tarım Müdürlüğü yetkili peroneli ağaçların sağlıklı olup olmadığına ve kaç adet gözün (aşılama için) veya kalemin üretildiğini kontrol eder. Bu işlem de aşı gözü sertifikalandırılmasıdır.

4. Aşılama İşlemi: Yetkililer tarafından sertifikalandırılan anaçlara yine sertifikalandırılmış aşı gözünü Ağustos ayı içinde tam entegre durgun göz aşı metodu ile aşılarız.

5. Mavi Sertifikalı Fidan Tespiti: Bir sonraki sene, aşılan anaçlardan elde edilen Chandler fidanlar yine İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince yerinde denetlenerek ve sayılarak ne kadar fidanın Mavi Sertifikalı olarak üretildiğini ve satışa sunulacağını belirler. Bu işlem de ayrıca sertifikalandırılır.

Size mavi sertifikalı olarak teslim edeceğimiz fidanlar toprak analizi yapılmış bir arazide yetiştirilmiş ve (3) ayrı evrede sertifikalandırılmış kontrollü fidanlardır.


Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Fiyatı ve Devlet Desteği:

*Devletimiz bu üretim aşamalarından geçen mavi sertifikalı fidanları diken siz çiftçi ve yatırımcılarımızı da fidan bedeli dekarda (dönümde) 400 TL olarak hibe kapsamında desteklemektedir.

* Devletimiz mavi sertifika çeşidini yüksek hibe kapsamında değerlendirmektedir. Sertifikalı fidan desteği şu an Dönüme (1000m2) 400 TL dir. Firmamız, bu destekten yararlanmanız için gerekli olan belgeleri (fidan sertifikası, fidan etiketleri, üretici belgesi, destekleme belgesi ve fatura) fidan tesliminde vermeyi garanti eder.

*Tarafımızca verilecek bu belgeler karşılığı fidan ücreti haricinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

* Hibe oranı yüksek olan bu fidanlar her yıl Kasım-Aralık ayında sökülerek sevkiyatları başlamaktadır. Yoğun talep gören bu fidanları önceden sipariş vererek ayırtabilirsiniz.

Hibeden yararlanmak içi Mavi Sertifikalı Fidanlarla birlikte bizim tarafımızdan verilecek evraklar;
* Fatura
* Mavi Sertifikalı Fidanların Etiketleri
* Fidancının Üretici Belgesi
* Parsel bilgilerinin olduğu Sertifika belgesi
* İl veya İlçe Tarım Müdürlüğüne sunacağınız Destekleme Belgesi. (Biz hazırlayacağız)

Bilgilendirme ve fidan fiyatı değerlendirmesi için 05396548945 nolu telefondan Levent Erdem ile görüşebilirsiniz.

DİĞER MAKALELER