SERTİFİKALI CEVİZ DİKİMİNDE HİBE

Mavi sertifikalı fidan dikiminde devletimiz fidan bedelinin toplam tutarının %100'e kadar olan bölümünü hibe kapsamında geri ödemektedir!

Bu hibeden faydalanmak için ürettiğimiz mavi sertifikalı ceviz fidanlarından satın alabilirsiniz. Hibe için ihtiyaç duyacağınız belgeler firmamız tarafından hazırlanmaktadır.

Fidan siparişi ve bilgilendirme için 0 539 6548945 numaralı telefondan Levent Erdem ile görüşebilirsiniz.

Ceviz fidanı dikimi ülkemizde devlet tarafından desteklenmektedir. Bu desteklemeleri incelediğimizde ceviz bahçesi oluşturmada sertifikalı fidan dikim hibesi ve uzun vadeli krediler şeklinde olduğunu görmekteyiz.

Biz bu sayfamızda çifçi ve yatırımcıların kendi çabalarıyla, proje yaptırmadan ve İl-İlçe Tarım Müdürlüklerine başvurarak alabileceği karşılıksız hibe desteklemesinden bahsedeceğiz.

Çiftçi ve Yatırımcıların Ceviz Bahçe Kurulumunda Hibeden Yararlanma Şartları

a. Dikim yapacağınız alan en az (5) dekar (5000 metrekare) olmalıdır.
b. Tapulu olmalıdır.
c. 5 dekarın altında olup, yan yana olan aynı şahsa ait arazinin toplamı 5 dekar veya üzerinde ise hibe ve kredi imkanı verilmektedir.
d. Dikimi yapacak kişi ve dikim yapacağınız alan ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi)'ye kayıtlı olmalıdır.
e. Kullanacağınız fidan aşılı ve sertifikalı olmalıdır.
f. Her dönüm için alacağınız 400 TL olup, en az 5 dekar dikimden 2.000,00 TL fidan hibe desteği alabilirsiniz. Bundan sonraki her 1 dönüm dikimden 400 TL daha ekleyerek alacağınız hibe miktarını hesaplayabilirsiniz.

DİĞER MAKALELER